Menu
Udekampe
August 2020
12.
onsdag
18.15
Ikast FC (3)
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 71
Ikast FC Stadion Allé
Herning KFUM (2)
Ikast FC Stadion Allé
13.
torsdag
19.00
Bording IF
Omkl. nr. 9
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Gipo Arena (Bording)
Gipo Arena
Herning KFUM (3)
Omkl. nr. 8
Gipo Arena (Bording)
Gipo Arena
Dommeromk. Dommerrum
15.
lørdag
13.00
Hammerum IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 555
Hammerum Kunstgræsbane 1
Herning KFUM
Hammerum Kunstgræsbane 1
16.
søndag
15.00
Tjørring IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 108
Hessel Arena
Herning KFUM (2)
Hessel Arena
17.
mandag
17.30
Ikast FC (3)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Alpi Hallerne (Lind)
Herning KFUM (2)
Alpi Hallerne (Lind)
17.
mandag
18.40
Hammerum IF (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
KFUM Idrætscenter
Herning KFUM (4)
KFUM Idrætscenter
18.
tirsdag
18.10
Uhre GIF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
Arnborg Hallen
Herning KFUM (3)
Arnborg Hallen
18.
tirsdag
19.00
Ikast FC
Kvinder
Senior
Kvinde C (+15) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 119
Ikast FC Thrigesvej
Herning KFUM
Ikast FC Thrigesvej
19.
onsdag
18.40
RIF-RSU
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
KFUM Idrætscenter
Herning KFUM
KFUM Idrætscenter
19.
onsdag
18.50
Sdr. Felding GIF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Herning KFUM
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
19.
onsdag
18.50
Kibæk IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
KFUM Idrætscenter
Herning KFUM
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
10.00
Bjerringbro IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 54
Bjerringbro Idrætspark
Herning KFUM (1)
Bjerringbro Idrætspark
22.
lørdag
10.40
Vildbjerg SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
KFUM Idrætscenter
Herning KFUM (1)
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
14.00
Videbæk IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 32
Videbæk Stadion
Herning KFUM
Videbæk Stadion
24.
mandag
17.30
Hammerum IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Hammerum Stadion
Herning KFUM (2)
Hammerum Stadion
24.
mandag
17.30
Fjelstervang IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 79
Fjelstervang Stadion
Herning KFUM (2)
Fjelstervang Stadion
24.
mandag
18.00
Sunds IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
Hessel Arena
Herning KFUM (4)
Hessel Arena
24.
mandag
18.50
Isenvad SF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
KFUM Idrætscenter
Herning KFUM (3)
KFUM Idrætscenter
25.
tirsdag
17.30
Isenvad SF
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 80
Brande Stadion
Herning KFUM (3)
Brande Stadion
25.
tirsdag
18.10
Tjørring IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 70
Hammerum Stadion
Herning KFUM (1)
Hammerum Stadion
25.
tirsdag
19.00
Hammerum IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Hammerum Stadion
Herning KFUM (3)
Hammerum Stadion
26.
onsdag
17.30
Hammerum IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 116
Ikast FC Thrigesvej
Herning KFUM
Ikast FC Thrigesvej
26.
onsdag
18.10
Ikast FC (3)
Omkl. nr. 3
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Gipo Arena (Bording)
Bane 5B
Herning KFUM
Omkl. nr. 3
Gipo Arena (Bording)
Bane 5B
Dommeromk. Dommerrum
26.
onsdag
19.00
Videbæk IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 107
Videbæk Stadion
Herning KFUM (1)
Videbæk Stadion
26.
onsdag
19.00
Hammerum IF (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 108
Hammerum Stadion
Herning KFUM (2)
Hammerum Stadion
26.
onsdag
19.00
Brande IF
Kvinder
Senior
Kvinde C (+15) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 119
Brande Stadion
Herning KFUM
Brande Stadion
27.
torsdag
17.30
Hammerum IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
Hammerum Stadion
Herning KFUM
Hammerum Stadion
27.
torsdag
18.00
Lemvig GF
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Herning KFUM
Mejrup Kultur & Fritidscenter
27.
torsdag
18.00
Herning Fremad (2)
Omklædning 7
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 71
Herning Fremads Anlæg
Bane 4
Herning KFUM (2)
Omklædning 8
Herning Fremads Anlæg
Bane 4
27.
torsdag
19.00
Haunstrup IF
Herrer
Senior
Herre C (+16) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 2
Haunstrup Stadion
Herning KFUM
Haunstrup Stadion
29.
lørdag
10.00
Brande IF
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 54
Brande Stadion
Herning KFUM (1)
Brande Stadion
29.
lørdag
10.40
Kjellerup IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
Hessel Arena
Herning KFUM (1)
Hessel Arena
30.
søndag
16.00
Kibæk IF
Omklædning 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 107
Kibæk Krydsfelt
1
Herning KFUM (1)
Omklædning 5
Kibæk Krydsfelt
1
31.
mandag
17.30
Ikast FC (3)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Ikast FC Stadion Allé
Herning KFUM (2)
Ikast FC Stadion Allé
31.
mandag
17.30
Snejbjerg SG&I
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Herning KFUM (4)
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
31.
mandag
18.10
Uhre GIF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
Sentrum Stadion
Herning KFUM (3)
Sentrum Stadion
September 2020
1.
tirsdag
17.30
Hammerum IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 70
Hessel Arena
Herning KFUM (1)
Hessel Arena
1.
tirsdag
17.30
Sunds IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 79
Idrætscenter Sunds Vest
Herning KFUM (2)
Idrætscenter Sunds Vest
1.
tirsdag
17.30
Kibæk IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 80
Kibæk Krydsfelt
Herning KFUM (3)
Kibæk Krydsfelt
2.
onsdag
17.30
Kibæk IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Herning KFUM
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
2.
onsdag
17.30
Brande IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 116
Brande Stadion
Herning KFUM
Brande Stadion
2.
onsdag
17.55
Snejbjerg SG&I
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Herning KFUM
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
3.
torsdag
18.40
Vildbjerg SF (2)
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
REMA 1000 Park, Aulum
Herning KFUM
REMA 1000 Park, Aulum
4.
fredag
19.00
Funder GF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Funder EL-VVS Service Arena
Funder EL-VVS Service Arena 1
Herning KFUM (3)
Omklædning 2
Funder EL-VVS Service Arena
Funder EL-VVS Service Arena 1
5.
lørdag
10.00
Brande IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
Ikast FC Stadion Allé
Herning KFUM (1)
Ikast FC Stadion Allé
5.
lørdag
12.30
Lemvig GF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 555
Lemvig Stadion
Herning KFUM
Lemvig Stadion
5.
lørdag
13.30
Faster/Hanning
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 32
Faster Stadion
Herning KFUM
Faster Stadion
6.
søndag
18.30
Isenvad SF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 108
Sentrum Stadion
Herning KFUM (2)
Sentrum Stadion