Menu
Hjemmekampe
August 2020
12.
onsdag
19.00
Herning KFUM
Kvinder
Senior
Kvinde C (+15) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 119
KFUM Idrætscenter
Hammerum IF
KFUM Idrætscenter
14.
fredag
18.30
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 32
KFUM Idrætscenter
Lem B
KFUM Idrætscenter
15.
lørdag
10.00
Herning KFUM (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 54
KFUM Idrætscenter
KLG (1)
KFUM Idrætscenter
16.
søndag
13.00
Herning KFUM (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 107
KFUM Idrætscenter
Snejbjerg SG&I
KFUM Idrætscenter
17.
mandag
18.00
Herning KFUM (4)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
KFUM Idrætscenter
Ikast FC (4)
KFUM Idrætscenter
17.
mandag
18.00
Herning KFUM (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 71
KFUM Idrætscenter
Aulum IF (2)
KFUM Idrætscenter
17.
mandag
18.10
Herning KFUM (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Alpi Hallerne (Lind)
Tjørring IF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
18.
tirsdag
18.50
Herning KFUM (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
Arnborg Hallen
KLG (3)
Arnborg Hallen
19.
onsdag
17.30
Herning KFUM
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Herning Fremad (2)
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
19.
onsdag
17.30
Herning KFUM
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
KFUM Idrætscenter
Team 10
KFUM Idrætscenter
19.
onsdag
18.00
Herning KFUM
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
KFUM Idrætscenter
Vinding UIF
KFUM Idrætscenter
19.
onsdag
19.00
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 32
KFUM Idrætscenter
Tjørring IF (1)
KFUM Idrætscenter
19.
onsdag
19.00
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herre C (+16) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 2
KFUM Idrætscenter
Ølstrup GU
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
10.00
Herning KFUM (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
KFUM Idrætscenter
Ringkøbing IF
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
11.00
Herning KFUM
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 555
KFUM Idrætscenter
Ikast FS
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
13.00
Herning KFUM (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 107
KFUM Idrætscenter
Vildbjerg SF
KFUM Idrætscenter
22.
lørdag
13.00
Herning KFUM (3)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
KFUM Idrætscenter
FK 73
KFUM Idrætscenter
24.
mandag
17.30
Herning KFUM (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
KFUM Idrætscenter
Arnborg IF
KFUM Idrætscenter
24.
mandag
18.10
Herning KFUM (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Hammerum Stadion
KLG (2)
Hammerum Stadion
24.
mandag
18.10
Herning KFUM (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 79
Fjelstervang Stadion
Vorgod-Barde MOF
Fjelstervang Stadion
24.
mandag
18.40
Herning KFUM (4)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
Hessel Arena
Tjørring IF (3)
Hessel Arena
24.
mandag
19.00
Herning KFUM (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 108
KFUM Idrætscenter
Sunds IF
KFUM Idrætscenter
25.
tirsdag
17.30
Herning KFUM (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 70
Hammerum Stadion
Ikast FC (2)
Hammerum Stadion
25.
tirsdag
18.50
Herning KFUM (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 80
Brande Stadion
Ikast FC (5)
Brande Stadion
26.
onsdag
18.30
Herning KFUM
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 116
Ikast FC Thrigesvej
Sunds IF (2)
Ikast FC Thrigesvej
26.
onsdag
18.50
Herning KFUM
Omkl. nr. 7
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Gipo Arena (Bording)
Bane 5B
Bording IF
Omkl. nr. 3
Gipo Arena (Bording)
Bane 5B
Dommeromk. Dommerrum
27.
torsdag
18.10
Herning KFUM
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
Hammerum Stadion
Snejbjerg SG&I (2)
Hammerum Stadion
27.
torsdag
18.40
Herning KFUM
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Mejrup GU (1)
Mejrup Kultur & Fritidscenter
29.
lørdag
10.00
Herning KFUM (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
Hessel Arena
Sunds IF (1)
Hessel Arena
29.
lørdag
11.00
Herning KFUM
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 555
KFUM Idrætscenter
Hjerm FIF
KFUM Idrætscenter
29.
lørdag
13.00
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 32
KFUM Idrætscenter
Herning Fremad
KFUM Idrætscenter
29.
lørdag
13.00
Herning KFUM (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 108
KFUM Idrætscenter
Tulstrup-Faurholt IK
KFUM Idrætscenter
29.
lørdag
15.00
Herning KFUM (3)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
KFUM Idrætscenter
Engesvang Fremad
KFUM Idrætscenter
31.
mandag
18.10
Herning KFUM (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 20
Ikast FC Stadion Allé
Tjørring IF (2)
Ikast FC Stadion Allé
31.
mandag
18.10
Herning KFUM (4)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 30
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
KLG (4)
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
31.
mandag
18.45
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herre C (+16) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 2
KFUM Idrætscenter
Holstebro B
KFUM Idrætscenter
31.
mandag
18.50
Herning KFUM (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 29
Sentrum Stadion
Karstoft IF
Sentrum Stadion
31.
mandag
19.00
Herning KFUM
Kvinder
Senior
Kvinde C (+15) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 119
KFUM Idrætscenter
Karstoft IF
KFUM Idrætscenter
September 2020
1.
tirsdag
18.10
Herning KFUM (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 70
Hessel Arena
KLG (1)
Hessel Arena
1.
tirsdag
18.10
Herning KFUM (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 79
Idrætscenter Sunds Vest
Tjørring IF (3)
Idrætscenter Sunds Vest
1.
tirsdag
18.10
Herning KFUM (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 80
Kibæk Krydsfelt
Herning Fremad (3)
Kibæk Krydsfelt
2.
onsdag
18.00
Herning KFUM
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 116
Brande Stadion
Arnborg IF
Brande Stadion
2.
onsdag
18.10
Herning KFUM
Kvinder
U10
U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 58
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Brande IF (2)
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
2.
onsdag
18.35
Herning KFUM
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Herning Fremad (2)
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
3.
torsdag
18.00
Herning KFUM
Kvinder
U11
U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 174
REMA 1000 Park, Aulum
Mejdal-Halgård Fodbold (2)
REMA 1000 Park, Aulum
3.
torsdag
18.00
Herning KFUM (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 71
KFUM Idrætscenter
KLG (2)
KFUM Idrætscenter
3.
torsdag
19.00
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herre C (+16) 7M Kortbane - Efterår 2020 • Pulje 2
KFUM Idrætscenter
Ringkøbing IF (OB)
KFUM Idrætscenter
5.
lørdag
10.00
Herning KFUM (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 54
KFUM Idrætscenter
Tjørring IF (1)
KFUM Idrætscenter
5.
lørdag
10.40
Herning KFUM (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 15
Ikast FC Stadion Allé
Ikast FC (2)
Ikast FC Stadion Allé
5.
lørdag
13.00
Herning KFUM (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 107
KFUM Idrætscenter
Studsgård GIF
KFUM Idrætscenter